Smlogo1

Resultat

De som inte placerat sig på topp tre är sorterade i bokstavsordning.

JSM - pojkar: -66 kg

Patrik Andert, Eskilstuna Budoklubb/Team Dynamix 	1:A
Henrik Larsson-Sevon, SKIFT 	2:A
Jesper Ferm, SKIFT/Team Dynamix 	3:A
Mathias Tengstrand, SKIFT Sollentuna 
Rasmus Nolbratt, Nacka Dojo/Team Dynamix 
Zacharias Sköld, Nacka Dojo/Team Dynamix 

JSM - pojkar: +81 kg

Thom Zäll Skov, Gävle Ju-justu 	1:A
Adam Karlsson, Köping Martial Arts, 	2:A
Albin Lindqvist, Örnsköldsviks Ju-Jutsu Club 	3:A
William Seth-Wenzel, Nacka Dojo/Team Dynamix 

SM, duo mix

Malin Persson / Maria Eriksson, Göteborgs ju-jutsuklubb 	1:A
Caroline Järdmo/John Gustavsson, Göteborgs ju-jutsuklubb / BK Shindo 	2:A

Kvinnor, SM, -55 kg

Emilie Ramqvist, SKIFT Sollentuna 	1:A
Tove Widén, Göteborgs ju-jutsuklubb 	2:A
Nora Ängebrandt, Örnsköldsviks Ju-Jutsu Club 	3:A

Män, SM, -62 kg

Karl Dahlgren, IKSU kampsport / Team Dynamix 	1:A
Jesper Ferm, SKIFT/Team Dynamix 	2:A
Claes Gåse, Dynamix Köping 	3:A

Män, SM, -69 kg

Christoffer Druvgården, JJK Samurai 	1:A
Karl Dahlgren, IKSU kampsport / Team Dynamix 	2:A
Alex Ferm, SKIFT/Team Dynamix 	3:A
Adam Billger, BK Shindo 
Claes Gåse, Dynamix Köping 
Joakim Flink, Köping Martial Arts 
Jonatan Eriksson, Linköpings Budoklubb 
jonathan olsson, SKIFT 
Patrik Andert, Eskilstuna Budoklubb/Team Dynamix 
Robin Florbrant, SKIFT Sollentuna 

Män, SM, -77 kg

Fredrik Widgren, Nacka Dojo/Team Dynamix 	1:A
Joakim Wallberg, Nacka Dojo/Team Dynamix 	2:A
Arvid Alm, IKSU kampsport / Team Dynamix 	3:A
Jonatan Dagnå, SKIFT/Team Dynamix 

Män, SM, -85 kg

Anton Villberg, Nacka Dojo/Team Dynamix 	1:A
Viktor Samuelsson, Linköpings BudoLinköping	2:A
Thomas Gustavsson, Växjö Ju-Jutsuklubb/Team Dynamix 	3:A
Jonas Kaipio, Köping Martial Art 
Simon Johnson, Örnsköldsviks Ju-Jutsu Club 

Män, SM, -94 kg

Lars Karlsson, Linköpings Budoklubb 	1:A
Johan Carlsson, Köping Martial Arts 	2:A
Kent Palmqvist, Kumla Kampsportsförening 	3:A

Män, Nybörjare, -69 kg

Andreas Elfving, IKSU kampsport / Team Dynamix 	1:A
Erik Edding, Varberg KF 	2:A
Fredrik Johansson, IKSU kampsport / Team Dynamix 	3:A
Adam Andersson, Linköpings Budoklubb 
Rickard Göransson, SKIFT Sollentuna 

Kvinnor, Nybörjare, -70 kg

Jennifer Ulfves, Köping Martial Art 	1:A
Sandra Göranson, Köping martial art 	2:A
Alice Sundström, IKSU kampsport / Team Dynamix 	3:A
Amanda Fjällberg, IKSU kampsport / Team Dynamix 
Anne-Louise Buhr, Örnsköldsviks Ju-Jutsu Club 
Cecilia King, Dynamix Köping 
Julia Jonsson, IKSU kampsport / Team Dynamix 
Lily Li, IKSU kampsport / Team Dynamix 
Pia Ahokas, Iksu kampsport/ Team Dynamix 
Sanna Johansson, Växjö Jujutsuklubb 
Therese Evertsson, Västerås Ju-jutsuklub

Män, Nybörjare, -77 kg

Arman Mkrtchyan, Jönköping Ju-Jutsu Ryu 	1:A
Amir AminiNaji, IKSU kampsport / Team Dynamix 	2:A
Joakim Westman, Dynamix Köping 	3:A
Björn Johansson, JJK Samurai 

Män, Nybörjare, -85 kg

Thom Zäll Skov, Gävle Ju-justu 	1:A
Arman Mkrtchyan, Jönköping Ju-Jutsu Ryu 	2:A
Niklas Lindström, IKSU kampsport / Team Dynamix 	3:A
Johan Segertoft, Linköpings Budoklubb 	4:A

U10 flickor -32

Natalie Åkesson, Varberg KF 	1:A
Frida Leine, Nacka Dojo 	2:A
Selma Lilja, SKIFT Sollentuna 	3:A
Cornelia Gustavsson, SKIFT Sollentuna 
Julia Mraz, Kraftverket 
Minna Klingemo, Nacka Dojo 

U10 pojkar -42

Ella Jakobsen, Kumla Kampsportsförening 	1:A
Hugo Bygdeson, SKIFT / Team Dynamix 	2:A
William Garell, Nacka Dojo 	3:A
Samuel Kostic, Kraftverket 	4:A
Tim Bergendahl, Nacka Dojo 

U10 - pojkar: -27 kg

Sam Olsson, Nacka Dojo 	1:A
Rasmus Bäck, JJR Wernamo 	2:A
Victor Brennan, SKIFT / Team Dynamix 	3:A
Carl-Oskar Bengtsson, Karlstad Kampsportförening 
Elliot Rudolph, SKIFT Sollentuna 
Hugo Hellsten, Örnsköldsviks Ju-Jutsu Club 
Liam Mäkelä, Skift/ Team Dynamix 
Rasmus Nielsen, SKIFT Sollentuna 
Theo Rudolph, SKIFT/Team Dynamix 
Wiggo Sjöberg, NJS/Jujutsu Ryu 

U10 - pojkar: -34 kg

Marlon Tajik, Minami Budokai 	1:A
Tobias Wicklander, Köping Martial Arts, 	2:A
Casper Rosendahl, Köping Martial Art 	3:A
Alexander Lind, SKIFT Sollentuna 
Isak Lund , Karlstad Kampsportförening 
Victor Bäckström, Nacka Dojo 
Victor Henke, SKIFT Sollentuna 

U10 - pojkar: -38 kg

Hugo Bygdeson, Skift/ Team Dynamix 	1:A
Peter Gidlöf, Kumla Kampsportsförening 	2:A
Axel ter Vehn, Nacka Dojo 	3:A
Adam Wirth, SKIFT Sollentuna 
Jonathan Sköld, Kumla Kampsportsförening 
Viggo Persson, Kumla Kampsportsförening 

U12 - flickor: -36 kg

Josefine Hedlund, Gävle Ju-justu 	1:A
Emilia Leiderman, Nacka Dojo 	2:A
Isabelle Hellsten, Örnsköldsviks Ju-Jutsu Club 	3:A
Michelle Sjöström, Örnsköldsviks Ju-Jutsu Club 

U12 - flickor: -40 kg

Ella Jakobsen, Kumla Kampsportsförening 	1:A
Aurora Eijvall, Nacka Dojo/Team Dynamix 	2:A
Klara Nilsson, Kumla Kampsportsförening 	3:A
Felicia Morsing, Dynamix Köping 
Madelene Örtenmark, Nacka Dojo/Team Dynamix 

U12 - flickor: +48 kg

Hanna Larsson, Gävle Ju-justu 	1:A
LaTanya Sjöström, Örnsköldsviks Ju-Jutsu Club 	2:A
Johanna Ulfves, Köping Martial Art 	3:A
Nelly Fagerkvist, Nacka Dojo/Team Dynamix

U12 - pojkar: -38 kg

Robin Vistam, Nacka Dojo  1:A
Nisse Lindberg, Nacka Dojo 2:A
Nikita Usoskin, Kraftverket 3:A

U12 - pojkar: -42 kg

Ludvig Trotzig, JJR Wernamo 	1:A
Axel Jakobsen, Kumla Kampsportsförening 	2:A
Eskil Zackrisson, KMA 	3:A
Alex Buijs, Kraftverket 
Alex Höök, KMA 
Axel Bolin, Dynamix Köping 
Jesper Sjöberg, NJS/Jujutsu Ryu 
Kasper Bäck, JJR Wernamo 
Kevin Gustavsson, SKIFT Sollentuna 

U12 - pojkar: +50 kg

Kevin Christoforidis, JJR Wernamo 	1:A
Fabian Byléhn, SKIFT Sollentuna 	2:A
Elis Persson, Kumla Kampsportsförening 	3:A
Antonio Zayed, Kumla Kampsportsförening 
Mike Leon Medina, Köping Martial Art 

U15 - flickor: -52 kg

Wilma Wallberg, Nacka Dojo/Team Dynamix 	1:A
Astrid Rubenson, SKIFT Sollentuna 	2:A
Fanny Seth-Wenzel, Nacka Dojo/Team Dynamix 

U15 - flickor: -57 kg

Fanny Seth-Wenzel, Nacka Dojo/Team Dynamix 	1:A
Wilma Wallberg, Nacka Dojo/Team Dynamix 	2:A
Alice Högberg, BK Shindo 	3:A
Joanna Prodromou, NJS/Jujutsu Ryu 

U15 - pojkar: -41 kg

Dennis Bill, Skift/ Team Dynamix 	1:A
August Freij, SKIFT 	2:a
Casper von Walden, Dynamix Köping 	3:A
Axel Bolin, Dynamix Köping 
Jesper Berger, Kumla Kampsportsförening 
Rasmus Leine, Nacka Dojo 

U15 - pojkar: -50 kg

Dennis Bill, SKIFT / Team Dynamix     1:A
Emil Andersson, Varberg KF    2:A
Loke Wallström, Kraftverket 3:A
Johannes Bolander, SKIFT / Team Dynamix
Anton Eriksson, Gävle Ju-Jutsu

U15 - pojkar: -55 kg

Sebastian Falk, Göteborgs ju-jutsuklubb 	1:A
Samuel Lerjestad, SKIFT Sollentuna 	2:A
Arvid Westerberg, Dynamix Köping 	3:A

U15 - pojkar: -60 kg

Emil Palmqvist, Nacka Dojo/Team Dynamix 	1:A
André Högberg, BK Shindo 	2:A
Sid Ros, Nacka Dojo/Dynamix 	3:A
David Jacobsson, Nacka Dojo/Team Dynamix 
Dennis Norrgård, Jönköping Ju-Jutsu Ryu 
Karl Pegers, Kumla Kampsportsförening 
Rasmus Ericsson, Dynamix Köping 

U15 - pojkar: +66 kg

Magnus Al khouri, Ljungby jujutsu ryu 	1:A
Tim Nilsson, NJS/Jujutsu Ryu 	2:A
Filip Melberg, KMA 	3:A
Isaac Andersson, Ljungby jujutsu & budoklubb 
magnus alkhouri, Ljungby jujutsu & budoklubb 
Theo Johnsen, Karlstad Kampsportförening